УБС впроваджує нові підходи в підготовці бухгалтерів

Сьогодні, 22 жовтня, під час засідання круглого столу «Прорив: нова роль державного аудиту у післякризовому світі» відбулося підписання меморандуму Університету банківської справи з АССА. Мета меморандуму – встановлення партнерської співпраці.

0O7A3839

АССА надає можливість студентам УБС стати учасниками унікальної програми - ACCELERATE. Це програма швидкого доступу студентами акредитованих АССА програм навчальних закладів до професійної схеми АССА. Студенти отримують значні (до 100%) пільги (знижки) на оплату реєстраційних та членських внесків, сплату вартості перезаліків тощо. Також надається всебічна допомога щодо покращення наповнення освітнього процесу підготовки бухгалтерів та фінансистів. АССА буде надавати підтримку студентам шляхом організації інформаційних заходів, зустрічей з членами АССА, а також шляхом поширення кваліфікації АССА в університеті.

Студенти АССА отримають доступ до спеціальних Інтернет - ресурсів АССА, у тому числі, до свого власного рахунку АССА на порталі «Мій ACCA», який пропонує допомогу під час навчання і підготовки.

Директор Інституту банківських технологій та бізнесу ДВНЗ "Університет банківської справи" професор, д.е.н. Руслан Костирко розповів чому зараз необхідно впроваджувати нові підходи в підготовці бухгалтерів.

Чому саме зараз змінюються підходи до навчання бухгалтерів в Україні?

Зараз відбувається реформування системи освіти. Підготовка фахівців економічного напряму не є винятком. На бухгалтерів, як на найбільш відповідальних осіб, що готують та перевіряють інформацію для прийняття управлінських рішень покладається відповідальне завдання бути в тренді сучасних підходів по управлінню інформацією. Крім того, не всім відомо, що IF AC (International Federation of Accountants ) – «законодавець моди» в бухгалтерській професії вже давно прийняв та рекомендує до використання Міжнародні стандарти освіти (МСО) для бухгалтерів (International Accounting Education Standards).

Як Університет йде в ногу з сучасними вимогами?

Основні напрями змін у підходах до навчання бухгалтерів полягають у наступному:

-  застосування МСО, професійних програм визнаних в світі  найкращих професійних бухгалтерських організацій (ACCA , IFA , IPA ) при розробці навчальних планів та програм;

- збільшення годин на вивчення дисциплін професійної спрямованості;

- збільшення годин на вивчення питань фінансового менеджменту та інформаційного забезпечення управління (особливо із використанням сучасних технологій);

- інноваційного та сталого розвитку;

- розробка більш гнучких графіків навчання, застосування технологій віддаленого спілкування студентів із викладачами та консультантами, проведення Internet-конференцій, вебінарів, дистанційне навчання;

- обов’язкове вивчення Міжнародних стандартів обліку та звітності, аудиту та внутрішнього аудиту, сталого розвитку тощо;

- посилення ролі дорадчої функції роботодавців, студентства та інших замовників та користувачів освітніх послуг;

- поширення знань з фінансової грамотності на всі верстви суспільства (створення Університету третього віку).

Що дає нам акредитація АССА, які перспективи відкриває?

Акредитація в ACCA (тим більш ми маємо найширшу акредитацію в Україні) – це визнання високої якості підготовки бухгалтерів в стінах нашого Університету з боку кращих світових лідерів суспільного професійного регулювання бухгалтерської професії. Також це підтвердження вірності обраного курсу розвитку Університету банківської справи і відкриття дуже широких можливостей для наших студентів і випускників як в Україні, так і за її межами.